Bir Efsaneye, Kobe Bryant'a Veda

Bir Efsaneye, Kobe Bryant'a Veda
Bir Efsaneye, Kobe Bryant'a Veda
Bir Efsaneye, Kobe Bryant'a Veda
Bir Efsaneye, Kobe Bryant'a Veda

Sevgili Kobe Bryant,
Çok trajik bir olayla aramızdan ayrıldın. Ben sanki bir ailemden birini, bir arkadaşımı kaybetmiş gibi hissediyorum. 2 gündür gözüme uyku girmiyor. Aklıma her geldiğinde istemsizce gelen gözyaşları ve içimdeki sızı...
Neden mi bu kadar etkilendim? Çünkü sen, benim idolümsün, örnek aldığım insansın. Daha dilim dönmeyecek kadar küçükken senin adınla dolaşırmışım. Büyüdükçe sevgim ve saygım da sana karşı büyüdü. Benim için ifade ettiklerini tamamen anlatamam. Anlatsam da kimse anlayamaz. Daha küçücükken senin sayende bu spora başladım. Senin gibi bu spora aşık oldum, oynarken mutlu oldum. Bu sporun getirilerinden ötürü sevmedim. Yaptıkların, söylediklerin benim için hep motivasyon oldu, yolumu çizdi. Hırsı, savaşmayı, pes etmemeyi, çalışmayı ve en önemlisi basketbolu bana sen kattın Kobe.
Herkesten farklıydın. İnsanlara dokunmayı onları bir üst noktaya taşımayı bilirdin. Dünyanın bir diğer ucundaki bir çocuğu bile kolayca etkileyip yolumu çizebildin. Oldukça duyarlı bir insandın en basit örneği; Soma faciasında bizleri unutmayıp destekleyen biriydin.
Bundan daha bir ay önce seninle ilgili bir sunumu sınıfıma sunarken o kadar duygulandım ki insanlar buna fazlasıyla şaşırdı. Peki ya şimdi ben ne yapacağım? En büyük hayallerimden biri olan senle tanışmayı bırak bir kez bile göremeyeceğim. Sana yazdığım yazıları gösteremeyeceğim ya da duygularımı iletemeyeceğim diye üzülmüyorum. Çünkü en azından şu anda cennettesin ve bunları biliyorsun. Ansız gidişin fazlasıyla üzdü ama yine de gülmeye çalışıyorum. Çünkü sen olsan bana kızardın. Hayatın üzülmek için kısa olduğunu konuşmalarında defalarca anlatmıştın.
Yazımı artık zor da olsa sonlandırmaya çalışacağım. Hiçbir yazı tam anlamıyla seni anlatmaya yetmez. Ama ben bana kattığın sayısız şey için sonsuz teşekkür ediyorum Mamba. Ne de olsa efsaneler asla ölmez. Artık dünyadan gitmiş olabilirsin ama her zaman kalbimde olacaksın üzerimde taşıdığım 24 numaranın değerini daha da iyi bileceğim. Kızın Gianna'ya gelirsek onun için çok derin bir üzüntüdeyim. O senin mirasını taşıyordu. Çok küçük yaşta aramızdan ayrıldı. Kızına olan sevgini her fırsatta bize fazlasıyla belli ediyordun. Seni özel kılan bir başka etken de iyi bir sporcu, iyi bir insan olmanın yanında iyi bir aile babası olmandı. İşte bu yüzden benim örnek aldığım insan sendin. Mirasını son anıma kadar taşıyacağım. Umarım şu an kızın Gianna ile cennetten gülümsüyorsunuzdur.
Hiçbir zaman bana kattıklarını unutmayacağım Kobe. Dediğin gibi sonuna kadar çalışıp sonuna kadar savaşacağım. Helikopterin yere düştü ama sen son smaçını vurmak için kızınla ebediyete yükseldin...
Huzur içinde uyu Kobe.
Tek diyebileceğim şey bu.
Huzur içinde uyu...